רואה חשבון לחברות

על פי הוראות ניהול ספרים חלה החובה על חברות מעל למחזור מסוים ומספר מועסקים, לנהל הנהלת חשבונות כפולה. על פי חוק החברות כל חברה חייבת למנות רואה חשבון לחברות. רואה החשבון מבקר את הוצאת הדוחות הכספיים, וזאת משום שעל כל חברה בישראל מוטלת חובה להגיש דוחות כספיים מידי תקופה. בחברה פרטית יש להגיש את הדוחות אחת לשנה, ובחברה ציבורית יש להגישם אחת לרבעון.

הגשת דוחות כספיים על ידי רואה חשבון לחברות

רואה החשבון של החברה מוודא את תקינות דוחות כספיים. הדוחות מבוקרים על ידי רואה החשבון והוא מחווה את דעתו על כל הדוחות.
חוות הדעת המצורפת לדוחות הכספיים בקשר עם הביקורת שערך רואה החשבון נמסרת בצירוף לדוחות הכספיים המבוקרים לרשויות המס, לרשם החברות (מאזן בלבד), חברות ציבוריות מוסרות את הדין וחשבון המלא לרשות לניירות ערך, (הדו"ח מפורסם באתר הבורסה), כמובן שגם לבנקים ולגורמים נוספים במידת הצורך.
על פי חוק החברות על כל חברה מוטלת החובה לקיום אסיפה שנתית לאישור הדוחות הכספיים, ולמינוי רואה חשבון מבקר לשנת הכספים הבאה. כן קיימת חובת תשלום של אגרה שנתית לרשם החברות.

רואה חשבון לחברות – משרד רואי חשבון ניצן לזרוב

משרד רואי חשבון ניצן לזרוב מתמחה ביעוץ לחברות קטנות בינוניות וגדולות. ליווי החברות כולל ניתוח צרכי אשראי, הכנת דוחות כספיים, ייצוג במס הכנסה, יעוץ לגבי מיסים ועוד.
ליצירת קשר עם המשרד ועם ניצן התקשרו: 052-6693496

מדוע כדאי לחברות להעזר בשירותי ראיית חשבון 

בישראל מקור ההכנסה הגדול ביותר של המדינה מגיע ממיסוי. מיסוי לכל סוגיו הינו מקור הכנסה אדיר המממן את העלויות הביטחון של המדינה, ניהול המשק, מערכת הבריאות, החינוך ושאר השירותים לאזרח. בישראל נוצר מצב שמי שעליו נופל רוב נטל המיסוי – כלומר המגשר שמשלם את מרבית המיסים בישראל זהו המגזר העסקי  הכולל ברובו חברות גדולות, וכן עסקים וחברות בינוניים, ועסקים קטנים – שזהו מגזר העצמאים.
רואה חשבון או יועץ מס הבקי בתחום המיסוי בישראל יכול לחסוך לחברה גדולה כסף רב ולפתור בעיות של תכנון ניהול מס שנתי לא נכון.

ניהול נכון יכול לחסוך הוצאות מיותרות והוא מקטין את ההוצאות על מיסים בצורה משמעותית. יתרה על זאת, ניהול לא נכון ולא מקצועי יכול גם להביא להסתבכות פלילית. לכן בחברה גדולה או אפילו חברות קטנות מומלץ להיעזר בשרותיו של משרד רואי חשבון או יועץ מס אשר עלות שירותיו זניחות לעומת החיסכון במס השנתי שהוא יכול לחסוך.

שירותי ראיית חשבון לחברות ועסקים:

  • ביקורת דוחות כספיים לחברות
  • יצירת דוחות שנתיים לחברות
  • סקירת דוחות כספיים לחברות ועסקים
  • בידוק פנימי לחברות

    השאירו פרטים
    ונחזור אליכם בהקדם: